პროექტის „ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ პრეზენტაცია
2015 წლის 27 თებერვალს ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი-საქართველოს (BCNG) ჰარჯუს ეკონომიკური განვითარების ცენტრთან (HEDC) პარტნიორობით,  გაიმართა პროექტის „ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდააჭერა საქართველოში“ პრეზენტაცია, კარალეთის დევნილთა დასახლებაში.
პროექტი დაფინანსებულია ამერიკის შეერთებული შტატების მთავრობის და ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და მიზნად ისახავს, საქართველოში ახალგაზრდების (მათ შორის ძირითადად დევნილების) სამეწარმეო საქმიანობის განვითარებასა და ფინანსურ რესურსებზე ხელმისაწვდომობის ზრდას. პროექტის მოსარგებლეების 80%-ს შეადგენს დევნილი ახალგაზრდები.
პროექტის ფარგლებში შერჩეულ საუკეთესო 25 ბიზნეს პროექტს გადაეცემა ჯამში 200 000$-ის ოდენობის  გრანტი,  ხოლო ბიზნეს გეგმების კონკურსის გამარჯვებულებზე გადანაწილდება 15,500$-ის ღირებულების ბიზნესგრანტი.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ ესტონეთის საელჩოს წარმომადგენლები და ახალგაზრდები ხაშურის, ქარელის, გორის და სხვა მუნიციპალიტეტებიდან. ახალგაზრდებს ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველოს წარმომადგენლებმა მიაწოდეს პროექტით გათვალისწინებული სხვადასხვა აქტივობების შესახებ ინფორმაცია.

Presentation of project “Supporting youth entrepreneurship and investment studies in Georgia”
On the February 27, 2015 was held a presentation “Supporting youth entrepreneurship and investment studies in Georgia” by Business Consulting Network Georgia (BCNG) in partnership with Harju Economic Development Centre in  Karaleti IDP settlement.
Project is funded by Ministry of Foreign Affairs of Estonia and United States Government, aimed to support and promote entrepreneurship among Georgia youth (especially among IDP youth). 80 %  of the project beneficiaries’ are IDP youths.
In the framework of the project “ Supporting youth entrepreneurship and investment studies in Georgia” top 25 business projects will be awarded start-up and development business grants in total worth of 200 000 USD. Business Plan Contest will be held in the project with award prize totally 15 000USD.  The presentation was attended by representatives of the Estonian Embassy and the youth from Khashuri, Kareli, Gori and other municipalities. Youth were informed about the project activities by representatives of Business Consulting Network Georgia.