13-15 ივლისს საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციამ პროექტის ,,სოციალურ ეკონომუკური განვითარების გეგმის ლობირება ხაშურის მუნიციპალიტეტში” ფარგლებში ჩაატარა ტრენინგები ხაშურის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლებისათვის. ტრენინგებში მონაწილეობდა საფინანსო-საბიუჯეტო, ინფრასტრუქტურისა და ეკონომიკის, სოციალური უზრუნველყოფისა და კულტურის სამსახურის წარმომადგენლები.
ტრენინგ-კურსის ,,პროგრამული ბიუჯეტირება” მიზანიაადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებისათვის თვითმმართველობის ეკონომიკურ-საფინანსო სფეროს საფუძვლებში გარკვევა და პროგრამული ბიუჯეტირების საკითხების შესწავლა, ასევე ადგილობრივი პროგრამული ბიუჯეტის ეფექტურად დაგეგმვისათვის და აღსრულებისათვის საჭირო უნარ-ჩვევების გამომუშავება.
პროექტი `სოციალურ ეკონომუკური განვითარების გეგმის ლობირება ხაშურისმუნიციპალიტეტში” ხორციელდება დიდი ბრიტანეთის საქველმოქმედო ორგანიზაცია OXFAM -საქართველოს წარმომადგენლობის მხარდაჭერით.

On the 13-15 of July Association of Young Economists of Georgia in the scopes of the ,,Lobbying the Social Economic Development Plans in Khashuri Municipality” project held the trainings in Khashuri Municipality. The representatives of the Financial and Budgetary Department, Infrastructure and Economic, Social Security and Culture Divisions participated in the training.
The main aim of the ,,Program Budgeting” training is to raise awareness of the representatives of the local government in the economic, financial and program budgeting issues. Also the trainings serve to improve the participant skills in the planning and executing program budget.
The project “Lobbying the Social Economic Development Plans in Khashuri Municipality” is being implemented by the financial support of the Oxfam - Georgia.