ქალთა გაძლიერება ბიზნესში
საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაცია აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID)-ის პროექტის “მმართველობა განვითარებისათვის” (G4G) მხარდაჭერით იწყებს პროგრამას: „ქალთა გაძლიერება ბიზნესში“. პროგრამისფარგლებში იწყება მონაწილეების შერჩევა ტრენინგებისთვის, რომელთა მიზანია ბიზნესში ქალთა აქტივობის და შესაძლებლობების გაზრდა.
მონაწილეები შეირჩევიან შევსებული აპლიკაციების საფუძველზე.
მონაწილეობის პირობები:
• მონაწილეობა შეუძლიათ ქალებს, მოქმედ მეწარმეებს ან ბიზნესის დაწყების მსურველებს;
• არ არის შეზღუდული ბიზნესის ტიპი ან სექტორი.
ტრენინგების შემდეგ ქალბატონები მიიღებენ მონაწილეობას მენტორინგის პროგრამაში, სასწავლო ვიზიტებსა და საჯარო სექტორთან სამუშაო შეხვედრებში.
ტრენინგები ჩატარდება ქ. თბილისში ორ ეტაპად:
1. ბიზნესტრენინგი  აგვისტო, ხანგრძლივობა (4 დღე)
2. ადვოკატირების ტრენინგი , ოქტომბერი, ხანგრძლივობა (3 დღე).
ტრენინგში მონაწილეობის ხარჯები ანაზღაურდება USAID G4G-ის მიერ. დეტალური ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე: http://economists.ge/ka/news/140-qalta-gadzliereba-biznesshi
ტრენინგებში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა შეავსონ ელექტრონული პლიკაციის ფორმა და  შევსებული აპლიკაციის ელექტრონული ვერსია და/ან რაიმე კითხვები გამოაგზავნონ ელ-ფოსტით მისამართზე: keti@economists.ge 2015 წლის 1 აგვისტომდე.
პროგრამა დაფინანსებულია G4G-ის მიერ, რომელიც USAID-ის  ხუთწლიანი, $19.3 მილიონიანი პროექტია, რომელსაც ახორციელებს „დელოიტ კონსალტინგი“. G4G მიზნად ისახავს საქართველოს მთავრობის დახმარებას ბიზნესის ხელშემწყობი გარემოს გასაუმჯობესებლად საკანონმდებლო და მარეგულირებელი რეფორმების სამართლიანად და გამჭვირვალედ დაგეგმვის და განხორციელების მხარდაჭერით.

The Association of Young Economists of Georgia (AYEG) in the scope of the USAID project “Governing for Growth (G4G) in Georgia” “Empowering Women in Business” program began selection of participants for upcoming training.
The participants will be selected by AYEG staff after review of applications. The applicants must be an entrepreneur (women only) and there are no restrictions on the type of business planned or in operation.
There will be two training sessions as follows:
Entrepreneurship and running a business – August – 4 days;
Advocacy – October – 3 days.
Costs for participation will be covered by the G4G program “Empowering Women in Business.” More info is available at: http://economists.ge/en/news/140-qalta-gadzliereba-biznesshi.
Completed application forms and any questions should be sent to: keti@economists.ge.The final submission date for applications is 1 August, 2015.
The program is implemented with USAID project G4G financial support.
G4G is a 5-year $19.3 million project funded by United States Agency for International Development (USAID) and implemented by Deloitte Consulting LLP. G4G aims to support the Georgian government to create a better enabling environment in which legal and regulatory reforms are fairly and transparently conceived, implemented and enforced through consultative process.