საგადასახდო კანონმდებლობის დანერგვა
საქართველოში საგადასახადო კოდექსის დანერგვის ხელშეწყობა მეწარმეებისა და საჯარო მოხელეების ცნობიერების გაზრდის გზით.
პროექტის ფარგლებში მომზადდა გზამკვლევი "გადასახადები და საგადასახადო სისტემა" (2006 წლის მდგომარეობით). გზამკვლევის მომზადებისას აქტიური თანამშრომლობა და განსხვავებულ მოსაზრებათა შეჯერების პროცესი მიმდინარეობდა ეკონომიკური განვითარების სამინისტროსა და ფინანსთა სამინისტროს საგადასახადო დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. საგადასახადო კოდექსთან დაკავშირებით კომენტარები მომზადდა ქართულ-ინგლისურ ენებზე.
ჩატარდა ტრენინგები მეწარმეებისთვის, საგადასახადო ინსპექტორებისა და მოსამართლეებისთვის თბილისში, ბათუმში, ქუთაისსა და თელავში. ტრენინგებში მონაწილეობა მიიღო 200-ზე მეტმა მეწარმემ. პროექტის საინფორმაციო კამპანია მიზნად ისახავდა საზოგადოების ინფორმირებულობის ამაღლებას, გავრცელდა საინფორმაციო ბუკლეტები. საგულისხმოა ის ფაქტიც, რომ პროექტმა დიდი გამოხმაურება ჰპოვა მასმედიის წარმომადგენლების მხრიდან.
პროექტის წარმატების ბარომეტრად შეიძლება მივიჩნიოთ მეწარმეების დიდი ინტერესი. სწორედ მიზნობრივი აუდიტორიის დამოკიდებულებამ განსაზღვრა, პროექტის ფარგლებში მომზადებულიყო გზამკვლევის - ”გადასახადები და საგადასახადო სისტემა” - განახლებული ვერსია. გზამკვლევის მეორე გამოცემა მომზადდა საქართველოს ნორმატიული აქტების საფუძველზე (2007 წლის 1 მარტის მდგომარეობით).

Centre for International Legal Cooperation (Holland)
To support the introduction of the tax legislation in Georgia though raising awareness of entrepreneurs and public officials.
In the scopes of the project the guide – “Taxes and Taxation System” was developed (by the state of 2006). The active cooperation and discussion of the various opinion process was held with the representatives of the Ministry of Economic Development and Tax department of the Ministry of Finances, while the preparation stage of the guide. The comments on the tax code were prepared in both Georgian-English languages. The trainings were conducted for the entrepreneurs, tax inspectors and judges in Tbilisi, Batumi, Kutaisi and Telavi. More than 200 entrepreneurs attended the trainings. The information campaign of the project was aiming awareness raising of the society, the information booklets were disseminated. It is significant, that the project attracted the great feedback among the media representatives.
The key indicator measuring the project success can be considered the great interest among the entrepreneurs. The mentioned interest has resulted publishing the updated version of the “Taxes and Taxation System” guide in the scopes of the project. The second version of the guide was developed based on the normative acts of Georgia (by the state of the 1st March 2007).