მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია
რაიონის პრიორიტეტული საჭიროებების გამოვლენა და რეკომენდაციების შემუშავება მიგრანტთა მიერ გადმორიცხული თანხების ეფექტიანად გამოყენების მიზნით.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდა თიანეთის მუნიციპალიტეტის სოციალ-ეკონომიკური შეფასება; მიგრანტთა თანხების ეფექტური გამოყენების სფეროების იდენტიფიკაცია; კვლევის შედეგების პრეზენტაცია თიანეთის მოსახლეობისთვის, ადგილობრივი ხელისუფლებისა და მიგრანტებისთვის ათენში.
პროექტის დასკვნით ეტაპზე მომზადდა ანგარიში თიანეთის რაიონის ეკონომიკური გარემოს შეფასებისა და მიგრანტთა თანხების ეფექტური გამოყენების სფეროების იდენტიფიკაციის შესახებ.

Study of social-economic climate of Tianeti municipality
To identify the priority needs of the municipality and develop relevant recommendations for efficient use of funds transferred by migrants.
In the scopes of the project the assessment of existing social-economic climate in Tianeti municipality was conducted, the efficient use of funds transferred by migrants was identified. The presentation of the study findings was held for the Tianeti community, local government representatives and migrants in Athens.
At the end of the project a report was developed on study of  social-economic climate in Tianeti Municipality and the identified efficient use of the funds transferred by migrants.